MA Design Stage 1 – Design Ideation (60 credits)
Διαπραγματευτείτε ένα «πρόγραμμα σπουδών» με τους καθηγητές σας για να προσδιορίσετε τα θέματα που σκοπεύετε να μελετήσετε και να αναπτύξετε. Επιλέξτε να ειδικευτείτε σε μια μόνο κατεύθυνση ή εξερευνήστε μια σειρά από διαφορετικές κατευθύνσεις. Οι σπουδές σας θα περιλαμβάνουν πτυχές της πρακτικής δημιουργικού στούντιο που σχετίζονται με την κατεύθυνση (pathway) που έχετε επιλέξει. Εκπονείτε επίσης μια έρευνα στο θέμα ή θέματα που έχετε επιλέξει να μελετήσετε, η οποία θεωρητικοποιεί την επιλογή σας και σας βοηθά σημαντικά στο πρακτικό κομμάτι της μελέτης σας.
MA Design Stage 2 – Design development and Prototypes (60 credits)
Δοκιμάζετε τις ιδέες και τις εμπειρίες σας σε αυτό το στάδιο δημιουργίας πρωτοτύπων πριν από το τελικό αποτέλεσμα στο Στάδιο 3. Εξερευνάτε τις τεχνικές και την εφαρμογή των ιδεών σας. Το πρακτικό και το θεωρητικό κομμάτι της δουλειάς σας συνεχίζουν να αλληλοεπιδρούν και να βασίζονται το ένα στο άλλο.
MA Design Stage 3 – Design Realisation and Production (60 credits)
Δημιουργείτε τα τελικά σχεδιαστικά σας αποτελέσματα που οδηγούν σε ένα portfolio δημιουργικής εργασίας που έχει εξελιχθεί από την πρακτική και τη θεωρητική έρευνα που έχει αναπτυχθεί μέχρι αυτό το σημείο. Μια Έκθεση Αξιολόγησης υποστηρίζει το portfolio σας.